ok-ok nazory

http://ct4-sport.cz

Slavia-Nová Éra

Střelec Vlček zase řádil, ale vědu z toho nedělá

Most - Slavia: Stanislav Vlček

Stanislav Vlček se raduje z druhé branky Slavie v síti Mostu.

02.09.2007 20:20 - M o s t  -  V úvodu sezony se trápil. Trefoval gólmana či pálil vedle branky. V šesti utkáních dal jediný gól. Teď za tři zápasy hned pět. Pět důležitých. Rozhodl proti Brnu, kvalifikaci Ligy mistrů proti Ajaxu a teď dvěma zásahy pomohl k vítězství v Mostu 3:2. Kdo? Stanislav Vlček, útočník fotbalové Slavie.

"Dostal jsem se do šancí a proměnil je. Nedělal bych z toho vědu," culil se jedenatřicetiletý kapitán slávistického týmu po utkání pátého kola první ligy.

"Pro nás je hlavně důležité, že jsme zápas nakonec zvládli a vyhráli. Po středečním postupu přes Ajax jsme byli ve velké euforii a asi se to trošku projevilo, i když jsme si to nechtěli připustit," poznamenal Vlček. 

Slávisté na zaplněném mosteckém stadionu v prvním poločase prohrávali. Aby museli dohánět náskok soupeře, to se jim v novém ročníku stalo vůbec poprvé.

"Nehráli jsme dobře, hlavně v záloze. Vázla nám kombinace, míč nás moc neposlouchal a zbytečně jsme ho ztráceli," řekl Vlček.

Ale slávisté vyrovnali brzy, už po osmi minutách. Ještě do přestávky pak skóre otočili. Právě díky Vlčkovi, střelci posledních dní.

"První gól byl snadný, zblízka do odkryté branky. Při druhém jsem dostal přihrávku za obranu a prostřelil gólmana," popisoval útočník.

Vedení pak pojistil střídající Gaúcho. V devadesáté minutě si fotbalisté Slavie sice situaci ztížili, když inkasovali, ale vítězství si už vzít nenechali. Jako jediní neztratili v soutěži ani bod a vedou tabulku.

"Vezeme se na vítězné vlně, snad nám to vydrží."

Liga teď bude mít přestávku, ale reprezentant Vlček ne. V úterý se bude hlásit na srazu národního týmu před zápasy evropské kvalifikace proti San Marinu a Irsku.

"Moc se těším. Navíc jsem teď nebyl nominovaný až dodatečně, ale hned."

Dostane šanci a naváže na střelecké úspěchy?

Žádné komentáře
 
http://ct4-sport.cz