ok-ok nazory

http://ct4-sport.cz

Slavia-Nová Éra

Slávisté přešli přes Žilinu až na penalty

Slavia, radost z postupu: Matej Krajčík
Slávisté oslavují postup do třetího předkola Ligy mistrů. Na snímku se raduje Matej Krajčík


08.08.2007 23:31 - P r a h a  -  Až šestá série penaltového rozstřelu rozhodla o postupu fotbalistů Slavie do 3. předkola Ligy mistrů. Odveta 2. předkola se Žilinou skončila i po prodloužení 0:0, tedy stejným výsledkem jako první duel. Na penalty slávisté zvítězili 4:3, v šesté sérii skóroval Vlček, žilinský Vomáčka nedal! Slavia byla v odvetě lepším týmem, měla víc šancí, ale žádnou neproměnila.

Gól už visel ve vzduchu, fanoušci se už už radovali. Ale zase nic. Slávisté v úvodu druhého poločasu soupeře nevídaně zmáčkli, nedali mu vydechnout, ale nic z obrovského tlaku nevytěžili.

Nápor odstartoval ve 47. minutě Vlček, který běžel sám na branku, ale Kuciak proti jeho střele skvěle zasáhl. Tím pro Žilinu začaly děsivé chvíle. Slávisté zahrávali čtyři rohy za sebou, na soupeře, který nevěděl, kam dřív skočit, se valil jeden útok za druhým... Jenže zase nic. V této fázi zápasu měla Slavia ke gólu nejblíž.


 

Hrál se strhující zápas ve vysokém tempu. Pomohla jim k tomu atmosféra v hledišti, Strahov se po delší době slušně zaplnil. Navíc pršelo, takže míč měl na mokrém trávníku rychlý skluz, což dávalo akcím i soubojům patřičný náboj.

Slávisté hráli nesmírně obětavě, žádný míč pro ně nebyl ztracený. Jejich trenér Karel Jarolím poslal do boje očekávanou sestavu, tedy i se Šmicerem, který si v ligovém utkání v Jablonci pohmoždil záda.

Šmicer hrál ze středu zálohy, šla přes něj většina akcí, ale také hodně kazil. V závěru poločasu dostal žlutou kartu za ostrý skluz a pokud Slavia postoupí, příští týden v úvodním zápase 3. předkola na Ajaxu nenastoupí.

Jedenáct minut před koncem normální hrací doby dokonce uděla chybu, po které soupeři kynula šance. Vzápětí byl střídán.

Na hrotu byli aktivní Šenkeřík s Vlčkem, vidět byl Janda. První střelu slávistů vyslal ve 4. minutě Krajčík, ale nebezpečná nebyla. Ale po dalších akcích už to před žilinským brankářem hořelo.

Jandovi chyběl při průniku středem krok, aby se dostal do vyložené šance. Vlček zase po centru Krajčíka hlavičkoval těsně vedle, to byla tutovka. Později zamířil přesně, kdy se nádherně položil do přetaženého centru, ale Kuciaka nepřekonal.

Hosté tak velké příležitosti neměli, přesto nebezpeční byli, ale jen v první půli. Vlastně jen dva muži v prvním poločase akce zakončovali. Záložníci Jež s Devátým. Jež během pár minut vypálil čtyři rány, tři šly vedle a jedna přímo do Vaniaka.

To měl slávistický gólman štěstí, protože žilinský středopolař pálil z 12 metrů a prudce. Po půlhodině se slávistický gólman jen ohlédl po míči Devátého, který střílel po pěkné kombinaci v pokutovém území.

Hosté se snažili hrát aktivně, nestáhli se do obrany a nečekali, s čím přijde soupeř. Ale stejně jako v úvodním utkání jim chyběla větší valitak ve finální fázi. Také jim déle trvalo, než po zisku míče vyrazili do útoku. V tom za Slavií nejvíc zaostávali.

Po přestávce se dostali pod velký tlak, neudrželi míč a horko těžko se bránili. Český kouč slovenského týmu Pavel Vrba co chvíli vyběhl z lavičky ke hřišti a divoce gestikuloval. Lavinu slávistických útoků, po kterých přicházely šance, však zastavit ani on nedokázal.

Až v poslední čtvrthodině se Žilina ze sevření dostala, snažila se hrát ve středu pole. Branku ohrozil až Breška čtyři minuty před koncem, ale střílel těsně vedle.

Šlo se do prodloužení, v němž byla aktivnější Slavia. Místo pro zakončení si našel Necid, ale Kuciak své mužstvo opět podržel. Vzápětí předvedl vynikající zákrok při gólové hlavičce střídajícího Volešáka. V závěru prodloužení se dostal ke své parádní disciplíně, ale přímý kop z maximálně výhodné pozice poslal jen do zdi.

Jak šly penalty: Volešák nedal - 0:0, Štrba nedal - 0:0, Tavares dal - 1:0, Štyvar nedal - 1:0, Krajčík dal - 2:0, Jež dal - 2:1, Suchý nedal - 2:+, Vladavič dal - 2:2, Necid dal - 3:2, Devátý dal - 3:3, Vlček dal - 4:3, Vomáčka nedal - 4:3.

Žádné komentáře
 
http://ct4-sport.cz