ok-ok nazory

http://ct4-sport.cz

Slavia-Nová Éra

Šestý pokus Slavie: v cestě stojí slavný Ajax

Obránce Ajaxu Jurgena Colina by v zápase proti Slavii měla zaměstnávat ofenzíva pražské Slavie

Obránce Ajaxu Jurgena Colina by v zápase proti Slavii měla zaměstnávat ofenzíva pražské Slavie
foto: ČTK/AP

Šestý pokus Slavie: v cestě stojí slavný Ajax

Ve hře jsou milióny a slastný pocit z postupu mezi vybranou klubovou společnost. Už pošesté má oboje na dosah pražská Slavia. Ve středu večer v amsterdamské aréně bude mít po prvním utkání 3. předkola s Ajaxem (přímý přenos vysílá ve 20.30 hodin ČT 4) jasněji o šancích na postup do Ligy mistrů.

15. 8. 2007 07:26 - 15. 8. 2007 08:01 Aktualizováno AMSTERDAM

Bez největší hvězdy a posily léta vyrazí slávisté do bitvy o postup do prestižní a Slavii stále zapovězené soutěže. Šmicer stojí za karty inkasované proti slovenskému celku.

„Musíme se s tím vypořádat, hrát tak, abychom jeho zkušenosti mohli využít v odvetě, prostě ztížit favoritovi roli,“ přál si co nejpřijatelnější výsledek pro druhé utkání za dva týdny kouč Slavie Karel Jarolím před večerním tréninkem pod zataženou střechou arény. Podobně jako Cipro, Pešice i Beránek se v roli hlavního trenéra už také on marně pokoušel s červenobílými proniknout do Ligy mistrů – před dvěma roky proti Anderlechtu. Jako by Slavia byla prokletým klubem, jemuž není souzena možnost hrát mezi elitou a finanční vzpruha.

„Takhle to neberu, takový je prostě život. I kdyby to byl desátý pokus, tak to budeme zkoušet. Bude to těžké, ale uděláme maximum, aby se to podařilo,“ řekl Jarolím.

Poučený soupeř

Zmar loni zažil i slavný soupeř. Vypadl s Kodaní, ač v prvním utkání na její půdě vyhrál. „Ajax se poučil, určitě si dá velký pozor,“ mínil Jarolím. I soupeř ale přišel o špílmachra. A to natrvalo. Záložník Sneijder už obléká dres Realu Madrid. „Viděl jsem ale sobotní nizozemský Superpohár, už v něm nehrál a Ajax i bez něj ukázal sílu a porazil Eindhoven,“ tvrdil Jarolím.

Lituje, že se nepovedlo na poslední chvíli posílit pražský tým. Chtěl českobudějovického Černého. Ale v jednání s Jihočechy klub nepochodil. „Nevím, ještě to snad není úplně odpískané,“ nevzdával boj o zvýšení konkurence v záloze.

Do středečního zápasu nepočítá s velkými zásahy do týmu, leč má příjemné starosti koho vybrat. Volešák a Ivana coby novicové do sestavy zapadli při posledním ligovém souboji s Kladnem.

V obraně Slavie nastoupí také devatenáctiletý Marek Suchý, o něhož usilují přední evropské kluby v čele s Realem Madrid a s Chelsea, jejichž zástupci ho budou sledovat při utkání v Amsterdamu. Mezi zájemci o hráče Pražanů jsou i nizozemské celky Eindhoven a Feyenoord Rotterdam.

Žádné komentáře
 
http://ct4-sport.cz