ok-ok nazory

http://ct4-sport.cz

Slavia-Nová Éra

Liga mistrů na Strahově? Slavia věří

Slavia: radost z postupu

ÚČASTNÍCI LIGY MISTRŮ. Slávisté oslavují postup do hlavní fáze elitní evropské soutěže. Dostali se do ní přes Žilinu a Ajax Amsterdam.01.09.2007 01:20 - P r a h a  -  Kde bude hrát fotbalová Slavia vysněnou Ligu mistrů? Není jisté, že to bude na Strahově, kde je klub v dlouholetém azylu. "Ale je to velmi pravděpodobné," tvrdil mluvčí klubu Ondřej Zlámal. Teprve evropská asociace UEFA
příští týden rozhodne, zda je stárnoucí aréna na pražskému kopci vhodná pro soutěž klubových milionářů.

Slávisté ve středu v noci slavně vyválčili postup přes Ajax, jenže teď musí čekat, jestli je speciální komise UEFA ze Strahova nevyžene. Náhradním řešením by mohla být třeba Sparta.

"Nad tím vůbec neuvažujeme! Věříme, že všechny nedostatky napravíme," řekl mluvčí Slavie.

UEFA má pro stadiony v Lize mistrů specifické požadavky. Kromě jiného musí mít přesně vymezené prostory pro televizní kamery, místa pro VIP boxy či novináře.

Jedna z kamer třeba musí být přesně nad půlicí čárou, kvůli čemuž se bude na Strahově přestavovat tribuna. "Naštěstí je Strahov dost prostorný, takže má místo na úhybné manévry," říkal Zlámal.

Vstřícný krok udělá i svaz, který posune Strahov do vyšší kategorie 3, kterými hodnotí kvalitu stadionu. Ve středu dorazí inspekce UEFA.

Neuškodí však slávistům prohřešek po postupu? Fanoušci totiž přelezli ploty a v euforii zaplavili hřiště. Slavii, která slibuje, že už se to nikdy opakovat nebude, za to nemine zřejmě velmi ostrá pokuta.

Lístky na zápasy Ligy mistrů by se mohly prodávat už příští týden, první zápas proti Steaue Bukurešť se hraje ve středu 19. září. Dalšími soupeři bude Arsenal s kapitánem české reprezentace Rosickým a vítěz souboje FC Sevilla – AEK Atény.

Podle sázkových kanceláří jsou slávisté outsidery, ale věříte-li jim, můžete si třeba u Tipsportu v kurzu 150:1 vsadit, že Ligu mistrů vyhrají.

Žádné komentáře
 
http://ct4-sport.cz