ok-ok nazory

http://ct4-sport.cz

Slavia-Nová Éra

Experti: Postup přes Ajax je pro Slavii impulzem do nové éry

Radost fotbalistů Slavie po postupu do Ligy mistrů

Radost fotbalistů Slavie po postupu do Ligy mistrů
foto: PRÁVO/Michaela Říhová

Experti: Postup přes Ajax je pro Slavii impulzem do nové éry

Impulzem do nové éry, s kterou souvisí výstavba stadiónu ve Vršovicích, je pro pražskou Slavii podle fotbalových odborníků její historicky první postup do základní skupiny Ligy mistrů přes Ajax Amsterodam. Sešívaní prý oproti předchozím pěti pokusům o proniknutí do nejprestižnější klubové soutěže světa psychicky vyzráli a především vhodně posílili svůj kádr.

30. 8. 2007 12:02 PRAHA

Milióny a zkušenosti z Ligy mistrů mohou Slavii podle trenérů pomoci přiblížit se Spartě, která měla v posledních letech v českém fotbale výsadní postavení.

Z Pražanů v duelu s Ajaxem čišelo sebevědomí, které jim v předchozích letech chybělo. "Slavia působila nesmírně vyzrále, byla sebevědomější. Určitě jí pomohl příchod Vladimíra Šmicra, tím získala velkou zkušenost. Skvěle se uchytily posily jako Dřížďal nebo Brabec, musím vypíchnout výkon Martina Vaniaka," uvedl bývalý trenér Mostu Zdeněk Ščasný.

´Sešívání´ si postup zasloužili. "A to nejen za ty výkony v zápase s Ajaxem, které měly nespornou kvalitu. V obou utkáních se prezentovali vynikajícím způsobem a je to skvělý úspěch pro celý český fotbal," pokračoval Ščasný, který Ligu mistrů okusil s Panathinaikosem Atény. "Slavia prolomila prokletí, mají tak velkou aktuální formu, že jsou i v základní skupině schopni porazit silné celky," mínil.

A co červeno-bílým může postup přinést? "Je to dvojsečné. Z krátkodobého hlediska jim to může ublížit v lize, která bude s Ligou mistrů v kolizi. Z dlouhodobého hlediska je to ale krok dopředu a v kombinaci se stadiónem, penězi a zkušenostmi z Ligy mistrů bude teď Slavia nesmírně silná."

Žádné komentáře
 
http://ct4-sport.cz